زبیکس در صحنه تلویزیون

بسیاری از سازمان‌ها در جستجوی سیستمی هستند که به طور یکپارچه مدیریت رخدادها و سایر موارد موجود در مجموعه را ارائه داده و روند کنترل، نظارت و اقدامات مربوطه را بهبود دهد.
شبکه TV2 که بزرگترین شبکه تلویزیونی در دانمارک است، با داشتن بیش از 6 شبکه به دنبال چنین راه‌حلی بود تا در نهایت با یک راهکار عالی آشنا گردید؛ استفاده از زبیکس و Servicenow. زبیکس از جمله جامع‌ترین سیستم‌های مانیتورینگ در سطح دنیا است. این سیستم می‌تواند انواع رخدادها، اعم از سخت‌افزاری و نرم‌افزاری، را با هر نوع مشخصاتی که مدنظر مجموعه‌ها باشد فراهم ساخته و آن را در قالب یک سیستم یکپارچه به کاربران ارائه دهد. با توجه به این قابلیت‌ها، این شبکه با بهره‌گیری از توانمندی بالای زبیکس در شناسایی رویدادها و ادغام آن با توانمندی‌ها و راهکارهای دیگر موجود در Servicenow، از قبیل کنترل پیشرفته منابع انسانی، توانسته تا مدیریت یکپارچه را در مجموعه خود به بهترین شکل ایجاد نماید.

2 Likes

کاش یه کم اطلاعات بیشتری میدادید. مدیریت یکپارچه یک بحث کاملا مفصل و طولانیه و روال خودش رو داره . میخوام بدونم راهکار زبیکس برای این سناریو توی این محیط چطور پیاده سازی شده . یعنی چه چیزهایی رو ممدیریت کردن .
ServiceNow کاربردش در این مجموعه چی بوده . حداقل یک لینک ارتباطی به منبع اصلی بدید بتونیم بیشتر در موردش تجربه کسب کنیم .
ممنون .

1 Likes

سلام

در سیستم پیاده‌سازی شده در این شرکت فرآیند به این صورته که زبیکس به عنوان هسته مرکزی وظیفه تشخیص بروز مشکلات را بر عهده داره و بعد از تشخیص با توجه به تنظیماتی که صورت گرفته اقدامات لازم رو از طریق ارتباطش با servicenow انجام میده. Servicenow در اصل به منظور استفاده کاراتر از زبیکس استفاده شده و در این سیستم پروسه مدیریت ارتباطات و اتفاقات رو به عهده داره. از جمله این موارد میشه به استفاده از رابط کاربری متفاوت و runbook جهت مدیریت اتفاقات اشاره کرد. افزایش قابلیت‌های گزارش‌گیری و محاسبه دقیق‌تر downtime هم از موضوعاتی است که از ترکیب این دو سیستم به دست اومده و تحلیل‌ها رو بیش از پیش بهبود بخشیده.

در مورد جزییات پروژه هم، این پروژه شامل 1 زبیکس سرور، 4 زبیکس پراکسی، بیش از 600 هاست، بیش از 400 آیتم در ثانیه و بیش از 15000 حد آستانه فعاله. بخشی از سرویس‌ها مورد نظارت شامل webserverها، web cashesها، video encoderها و databaseهای مختلف است.

برای توضیحات بیشتر servicenow می‌توانید از لینک زیر استفاده کنید:
https://www.servicenow.com/

1 Likes