زبیکس و تلگرام، یه ترکیب عالی

وجود یک سیستم مانیتورینگ جامع در یک سازمان جهت کنترل ابعاد مختلف آن بر کسی پوشیده نیست. بسیاری از سازمان‌ها به سمت استفاده از این سیستم‌ها روی آورده‌ و آن را در مجموعه خود پیاده‌سازی نموده‌اند تا جایگزینی مناسب برای عدم وجود و یا ساختار‌های جزیره‌ای موجود در سازمان جهت مانیتورینگ باشد. از جمله مهمترین مواردی که در انتخاب سیستم مانیتورینگ جامع در نظر گرفته می‌شود، امکان ارسال پیام‌های اخطار، هشدار و اطلاع‌رسانی از طرق مختلف در موارد تعریف گردیده توسط سازمان است. اطلاع‌رسانی به موقع تا حدی اهمیت دارد که در برخی موارد عدم آگاهی از موارد رخ داده شده می‌تواند تبعاتی جبران‌ناپذیر را به سازمان تحمیل نماید. در نتیجه وجود انواع سیستم‌های اطلاع‌رسانی برای آگاهی دادن به افراد از اهمیت بالایی برخوردار است.

مانیتورینگ زبیکس که آن را می‌توان از جمله کامل‌ترین سیستم‌های مانتیورینگ دنیا نام برد، هم اکنون در بسیاری از شرکت‌ها مورد استفاده است. از جمله مواردی که زبیکس را به یک انتخاب عالی برای سازمان‌ها بدل می‌نماید بهره‌مندی آن از یک سیستم پیشرفته اطلاع‌رسانی است. در زبیکس شما می‌توانید ضمن تعریف انواع مختلف هشدارها، نحوه اطلاع‌رسانی آن را اعم از فرد مسئول و روش اطلاع‌رسانی تعریف نمایید و در نهایت به یک سناریو کامل در جهت فرآیند اطلاع‌رسانی دست یابید.

alert_escalation

از جمله قابلیت‌های جالب توجه زبیکس که آن را بیش از پیش متناسب با شرکت‌های داخلی می‌نماید، پشتیبانی آن از نرم‌افزار تلگرام است.

تلگرام را می‌توان پراستفاده‌ترین شبکه‌ اجتماعی در سطح کشور دانست. به گزارش ایسنا، به نقل از معاون مرکز فضای مجازی کشور، بیش از ۶۰ درصد پهنای باند کشور توسط تلگرام اشغال‌شده و این شبکه پیام‌رسان در حال حاضر نزدیک به ۴۰ میلیون کاربر ایرانی دارد. همچنین بر طبق یک نظرسنجی داخلی ۵۸ درصد از افراد بالای ۱۸ سال در کشور عضو این شبکه اجتماعی هستند. از جمله دلایل تمایل به این شبکه را می‌توان امنیت بالا، قابلیت‌های جذاب، تنوع پلتفرم‌ها و سرعت‌بالا دانست، که مورد آخر با توجه به‌سرعت پایین اینترنت در ایران تلگرام را به گزینه مناسبی برای اکثر کاربران ایرانی تبدیل نموده است.

حال دیگر شما با بهره‌گیری از زبیکس و اطلاع‌رسانی به وسیله تلگرام هیچ اتفاقی را در سازمان از دست نخواهید داد، که نتیجه آن یک کنترل کامل و بدون نقص است.

3 Likes