استاپ شدن سرویس زبیکس هنگام Discovey interface cisco switches

با سلام و عرض ادب خدمت تمامی دوستان
من توی سازمانمون امدم زبیکس راه اندازی کردم با آخرین ورژن های سیستم عامل centOS و خود زبیکس. CentOS-8, Zabbix-4.4.9
تعداد هسته های سرور 6 عدد و رم 16 گیگ

من بصورت مجازی این سرور رو بالا آوردم و کار میکنه و خیلی از تجهیزات شبکه رو میخام باهاش مانیتور کنم مخصوصا سوییچ ها و روترها.
هم سوییچ میکروتیک دارم و هم سیسکو. میکروتیک ها رو اکی کردم و درست کار میکنه.
منتها مشکل سوییچ های سیسکو من هست!!! وقتی تمپلیت رو اکی میکنم و عمل Discovery انجام میشه (مخصوصا قسمت مربوط به اینترفیس هاش) یکدفعه سرویس زبیکس بحالت STOP در میاد!!!
وقتی میرم و تمپلیت رو از روی اون بصورت Unlink & Clear بر میدارم بعد از 2 3 ثانیه مجددا سرویس زبیکس Start میشه!!!
میشه راهنماییم کنید و بگید مشکل از کجاست؟؟؟؟؟؟؟؟

نکته:
تا حالا چندین تمپلیت رو دانلود و امتحان کردم.
گاهی شده روی برخی سوییچ ها که تملیت اعمال میشه و Discovery صورت میگیره، هیچ خللی ایجاد نمیشه و زبیکس مثل ساعت کار میکنه. (نمیدونم چرا!! چون همین سوییچ بارها این مشکل رو ایجاد کرده منتها گاهی هم تست کردم بعد از Discovery هیچ مشکلی پیش نیومده!!! خیلی عجیبه و کلا مغز منو بهم ریخته!!!)

دوستان لطفا کمک!!

شکل ذیل هاستی که برای سوییچ سیسکوی خودم ایجاد کردم رو نشون میده و نشون میده بعد از عمل Discovery کلی آیتم پیدا کرده!!

1 Likes

سلام به احتمال خیلی زیاد باید تنظیمات کش زبیکس و ومیزان عدد دیسکاوری زبیکس رو افزایس بدید. چون اگر تنظیمات منابع کم باشه سرور زبیکس داووون میشه

2 Likes

سلام
خیلی ممنون از وقتی که گذاشتید و پاسخ دادید

فقط این موارد رو از کجا باید تنظیم کنم؟

1 Likes

از داخل فایل zabbix_server. conf در مسیر /etc/

zabbix. بعد سرور رو ریست کن. باید یکی از پارامتر ها رو مقدارش رو افزایش بدید.

2 Likes

با سلام
واقعا ممنونم واقعا میگم
جواب داد و روحیه تازه ای گرفتم.
آخ اگه بدونی چقدر زجر کشیدم تا حل شد البته با کمک شما.
واقعا داشتم بیخیال میشدم
ممنون

2 Likes

خواهش میکنم. خداروشکر

1 Likes