اینجا محلی متمدن برای بحث های عمومی است

لطفا همانطور که در جامعه محترمانه برخورد می نمایید در این انجمن نیز با احترام با دیگر اعضا برخورد نمایید. ما نیز فضایی فراهم خواهیم کرد تا در آن بتوانید به راحتی مهارت ها و اطلاعات خود را با دیگران به اشتراک بگذارید و از توانمندی های آنان نیز استفاده نمایید.

این یک قانون خشک و بی روح نیست که محدودیت برای شما ایجاد کند بلکه صرفا یک دستورالعمل است که از طریق آن می توان به یک خط مشی مناسب جهت ایجاد و ادامه یک انجمن متمدن و پاک رسید.

به بهبود بحث ها کمک کنید

به ما در بهنود این انجمن برای بحث های بهتر و با کیفیت تر از طریق شرکت در موضوعات مخبلف به هر شکلی کمک کنید. حتی اگر فکر می کنید که مطلب شما چیزی به یک موضوع اضافه نمی کند کمی به مطلب خود فکر کنید و شانس خود را دوباره امتحان کنید.

تمام موضوعاتی که در این انجمن قرار دارد برای ما بسیار مهم هستند و ما از شما می خواهیم که شما نیز با این موضوعات با همان اهمیتی که برای ما دارند برخورد نمایید. لطفا با موضوعات و با اعضایی که در حال مباحثه در موضوعات هستند با احترام برخورد نمایید حتی اگر در یک یا چند زمنیه با نظر آنها مخالف هستید.

یکی از راه هایی که به بهبود بحث ها کمک می کند این است که قبل از اینکه اقدام به شروع یک بحث جدید کنید و یا بخواهید جوابی برای یک موضوع مطرح نمایید با جستجو در این انجمن و بررسی مباحث گذشته موضوعات مشابه را پیدا نمایید و از این طریق شانس بیشتری برای گسترش مطالب خود داشته باشید.

خوش رفتار باشید حتی زمانی که با موضوعی مخالفت دارید

شما ممکن است که بخواهید در جواب موضوعی مخالفت کنید ولی به خاطر داشته باشید که شما باید از ایده ها و نظرات انتقاد کنید نه از نفرات و اعضا. بنابراین لطفا از موارد زیر اجتناب کنید:

 • ایجاد القاب برای دیگران
 • تخریب نفرات
 • پاسخ دادن به لحن موضوعات به جای اصل محتوای سوال
 • مخالفت بی منطق و از روی احساسات

در عوض برای مخالفت از دلایل قوی و استدلال جهت افزایش و بهبود کیفیت مباحث استفاده نمایید.

تعداد مشارکت شما

مباحث و گفتگو هایی که ما در این انجمن داریم نشان دهنده لحن و میزان کیفیت این محل برای بازدید کنندگان جدید است. بنابراین با مشارکت بیشتر در موضوعاتی که از نظر شما می تواند جذابیت و نفوذ این انجمن را در آینده افزایش دهد و آنرا تبدیل به یک محیط جذاب برای اعضا خود کند به ما کمک کنید. همچنین از مشارکت در موضوعاتی که باعث کاهش بازدید ها از این انجمن می شود و یا سطح کیفیت آنرا کاهش می دهد اجتناب نمایید.

این انجمن دارای قابلیت هایی است که از طریق آن می توانید به بهترین شکل ممکن نظرات خود را به ثبت برسانید. استفاده از این ابزار که در بیشتر شبکه های مجازی با آنها روبرو شده اید می تواند تجربه بهتری در کار کردن با یک انجمن برای شما و دیگران ایجاد نماید.

در صورت مشاهده هر گونه تخلف آنرا پرچم گذاری کنید

مدیران انجمن مسولیت خاص دارند. آنها مسول این انجمن هستند ولی این بدین معنا نیست که شما این مسولیت را ندارید بلکه این انجمن مربوط به همه شماست. با کمک شما است که مدیران این انجمن می توانند جهت راحتی اعضا شرایط مختلفی را فراهم نمایند چرا که در این انجمن از پلیس و یا حراست خبری نیست.

زمانی که شما با یک رفتار بد در انجمن مواجه می شوید به هیچ عنوان جواب آنرا ندهید چرا که این کار باعث از طریق تایید آن رفتار نامناسب باعث نشویق آن کاربر خواهد شد. عصبانیت خود را کنترل نمایید و زمان خود را صرف موارد بیهوده نکنید. فقط به سادگی آن رفتار نامناسب را پرچم گذاری نمایید. اگر تعداد پرچم ها روی یک رفتار نامناسب به تعداد کافی برسد اقدامات لازم به صورت خود کار و یا از طریق مدیران سیستم اعمال خواهد شد.

به منظور حفظ و نگهداری این انجمن مدیران انجمن این حق را برای خود محفوظ می دانند که بتوانند در هر زمانی نسبت به حذف هر محتوایی و یا حتی حذف هر حساب کاربری ای به هر دلیلی اقدام نمایند. لازم به ذکر است که مدیران انجمن پیش نویس پست ها را مطالعه نخواهند کرد و هر گونه مسولیتی در ایجاد پست ها بر عهده کاربر خواهد بود.

همیشه متمدن باشیم

هیچ چیزی مانند بی ادبی یک مکالمه و بحث سالم را خراب نمی کند:

 • متمدی باشیم. از ایجاد پست هایی که باعث برانگیخته شدن افراد محترم جهت ایجاد جواب های دفاعی یا جوابیه های تند و بی ادابانه و پر از کینه گردد پرهیز کنید.
 • این فضا را پاک نگه داریم. از ایجاد پست هایی با موضوعات ناپاک و ناخوشایند مانند مسایل جنسی به شدت پرهیز کنید.
 • به یکدیگر احترام بگذاریم. به هیچ عنوان دیگران را مورد آزار و اذیت قرار ندهیم و ناراحتی برای یکدیگر ایجاد نکنیم. از انتشار اطلاعات خصوصی نفرات به شدت اجتناب نمایید.
 • به انجمن احترام بگذاریم. از انتشار پست های اسپم و یا پست هایی که به هر شکلی باعث خرابکاری در انجمن می شوند بپرهیزیم.

موارد نوشته شده در بالا ممکن است تمام موضوعات بد اخلاقی در صفحات مجازی را پوشش ندهد با این حال از انجام آنها اجتناب نمایید. در صورتیکه شک داشتید که آیا پست شما مناسب این انجمن است و یا مصداق بد اخلاقی می باشد کافیست فکر کنید که اگر این پست به عنوان تیتر یکی از پرتیراژ ترین روزنامه های جهان در نظر گرفته شود چه احساسی خواهید داشت.

اینجا یک انجمن عمومی است و موتورهای جستجو از محتویات آن برای ارایه نتایج جستجوی خود استفاده می کنند. بنابراین لطفا محتوای انجمن - لینک ها و تصاویر این انجمن را برای استفاده راحت خانواده ها و کودکان امن و پاک نگه دارید.

انجمن را مرتب نگه دارید

تمام تلاش خود را به خرج دهید تا همه چیز را در جای درست خود قرار دهید. به این ترتیب ما می توانیم وقت بیشتری صرف مباحث و کیفیت آنها بکنیم به جای اینکه این وقت را صرف مرتب سازی نماییم:

 • موضوعات جدید را در گروه های اشتباه ایجاد نکنید.
 • از ایجاد پست های متعدد با محتوای یکسان پرهیز کنید.
 • جواب های بدون محتوا را به عنوان پست ارسال نکنید.
 • مباحث مطرح شده در موضوعات را به موارد دیگر منحرف نکنید.
 • شما نیازی به امضاء پست های خود ندارید. هر پستی شامل اطلاعات شما که در پروفایل شما قرار گرفته می باشد. بنابراین از امضاء پست ها اجتناب کنید.

به جای استفاده از عبارات “+1” و یا “موافقم” و یا هر چیز دیگر شبیه به آن از دکمه Like ( دکمه شبیه به یک قلب ) در پایین هر پست استفاده نمایید.
به جای اینکه یک موضوع جدید با محتوای یکسان با موضوعات دیگر ایجاد نمایید از پاسخ به یک موضوعی که در حال حاضر موجود است استفاده نمایید.

آن چیز که مربوط به شماست را در پست هایتان قرار دهید

شما نباید در پست هایتان از اطلاعات یا فایل های و یا تصاویر مربوط به دیگران بدون کسب مجوز از آنها استفاده نمایید. شما باید به حقوق تمام کاربران اینترنت در سرتاسر دنیا احترام بگذارید و بدون اجازه آنها از محتویات آنها به هر شکلی استفاده ننمایید.

طراحی شده توسط شما

این سایت توسط دوستان شما و شما به صورت یک انجمن راهبری می شود. در وجود هر گونه سوال راجع به نحوه کار کردن در انجمن شما می توانید یک موضوع جدید در دسته بندی نظرات و پیشنهادات ایجاد نمایید و آنرا به بحث و تبادل نظر بگذارید! در صورتی که با موارد اورژانسی مواجه شدید که از طریق یک موضوع و یا پرچم گذاری قابل بررسی نبود می توانید با ما از طریق اطلاعات موجود در صفحه درباره ما تماس برقرار نمایید.

Terms of Service

البته موارد قانونی خسته کننده است ولی ما موظف هستیم که خودمان - شما و داده های شما را در برابر رفتارهای خصمانه برخی از مردم محفوظ نگه داریم. بنابراین ما بخشی با نام قوانین و مقررات داریم که در آن تمامی حقوق قانونی در رابطه محتویات - حریم شخصی و قوانین توضیح داده شده است. برای استفاده از این انجمن شما باید حتما این قوانین و مقررات را مطالعه کرده و پایبندی خود به مفاد آنرا اعلام نمایید.