Zabbix server is not running : the information displayed may not be current

zabbixserver

کسی میتونه کمکم گنه

0 Likes

Zabbix server is not running : the information displayed may not be current]server-is-not-running-the-information-displayed-may-not-be-current/266

0 Likes

سلام دوست عزیز
با توجه به لاگی که ارسال کردید زبیکس سرور, هاست Zabbix.eniactech را در دیتابیس پیدا نمیکنه و احتمال داره اسمی که برای هاست Agent در frontend تعریف کردید با اسم هاست در فایل zabbix_agent.conf تفاوت داشته باشه

برای بررسی مشکل zabbix server is not running وضعیت سرویس zabbix server را چک کنید که امکان restart کردن سرویس وجود داشته باشد
بر روی zabbix server مسیر etc/zabbix/web/ فایل zabbix.conf.php برای صحت اطلاعات وارد شده بررسی کنید.
در قسمت ZBXX_SERVER$ باید ip زبیکس سرور قرار گرفته باشد.

1 Like

0 Likes

سلام چک کردم این مراحل رفتم ولی درست نشد

1 Like

اگر براتون امکان پذیره لاگ سرور زبیکس رو Upload کنید که ببینیم مشکل از کجاست
همچنین فایل کانفیگ زبیکس هم می تونه کمک کنه

0 Likes

![666|690x298]

1 Like

1 Like

دوست عزیز زبیکس سرور باید امکان این رو داشته باشه که از طریق پورت های 10050 و ۱۰۰۵۱ به agent متصل بشه .
وضعیت این پورت ها رو بررسی کنید و
اینکه در فایل zabbix_agent.conf مقدار پارامترهای server و serveractive رو باید با ip صحیح سرور پر کنید.

Server=192.168.100.100
ServerActive=192.168.100.100

نامی در فایل کانفیگ زبیکس برای هاست تعریف میکنید باید دقیقا با مقداری که برای نام آن هاست در frontend تعریف میکنید یکی باشد. (بررسی یکی بودن نام و دقت به حروف کوچک و بزرگ)
بعد از تغییر هر پارامتری در فایل کانفیگ امکان ریستارت کردن سرویس زبیکس باید وجود داشته باشد.

فایل کانفیگ زبیکس سرور تون رو اپلود کنید

0 Likes

0 Likes

سلام وقت شما بخیر.
من برای کار شرکتمون نسخه 4.2 رو نصب کردم. در زمان بعد از راه اندازی مشکلی با زبیکس ندارم اما وقتی که هاست اضافه میکنم بعد از چند روز با همین ارور مواجه میشم. در صورت امکان راهنمایی کنید.
selinux رو هم disabled کردم اما باز هم مشکل وجود داره

1 Like

سلام
وقتتون بخییر
دوست عزیز بعد از اضافه کردن هاست متن error ای که باهاش مواجه میشین و لاگ زبیکس رو برای ما آپلود کنید

1 Like