مشکل در Zabbix Proxy

zabbix
zabbixproxy

با سلام.
من یک Zabbix Proxy نسخه 3.2 نصب کردم با دو Network interface و ip در شبکه های مجزا. میخوام این proxy یک دستگاه رو که شبکه آن از zabbix server متفاوته، مانیتور کنه. الان در proxy با دستور zabbix_get اطلاعات رو از دستگاه دریافت میکنم. ولی سمت zabbix server من چیزی دریافت نمیکنم. چه چیزایی رو باید چک کنم؟

سلام.
لاگ proxy و zabbix رو چک کردین ؟ ایا zabbix با proxy ارتباط داره ؟ باید ارتباط بین zabbix و proxy رو بررسی کنید .

سلام

در نسخه‌های دیگر هم روند به همین صورته؟

لاگ proxy مشکل خاصی رو نشون نمیده و به نظر میاد داره خوب کار میکنه. ولی سمت zabbix server اطلاعات proxy رو دریافت نمیکنه

چک کنید که آیا Proxy با زبیکس سرور روی پورت ۱۰۰۵۱ می تونه ارتباط برقرار کنه؟‌ در صورت امکان مقدار پارامتر ConfigFrequency رو بذارید روی ۶۰ ثانیه و بعد لاگ Proxy رو چک کنید. اگر Proxy نتونه روی پورت 10051 با سرور زبیکس ارتباط برقرار کنه شما باید با یه error مشابه خط زیر در فایل لاگ مربوط به Proxy مواجه بشید:

cannot connect to [xxx.xxx.xxx.190]:10051]: [4] Interrupted system call

در اینصورت چک کنید ببینید که آیا بین Proxy و سرور زبیکس فایروال قرار گرفته یا نه و اگر قرار گرفته احتمالا باید پورت ۱۰۰۵۱ رو روی فایروال باز کنید.

با استفاده از zabbix_sender تست کردم و ارتباط برقراره. مقدار ConfigFrequency روی 60 است و در لاگ Interrupted system call رو می بینم. فایروالی بین proxy و سرور زبیکس نیست.

در تنظیمات Zabbix Proxy مقدار SourceIP چیه؟‌
چک کنید ببینید اگر آدرس IP اون مربوط به یکی از دو شبکه ای می شه که از هم جدا هستند SourceIP و کامنت کنید تا از همه آدرس ها اقدام به ایجاد ارتباط بکنه.

مقدار SourceIP رو یکی از ip هایی گذاشته بودم که در شبکه مربوط به زبیکس است. این قسمت رو کامنت کردم و مشکل حل شد.
مچکرم