سوالات یک تازه وارد

سلام دوستان ، من یه تازه وارد Zabbix هستم و مدتها با PRTG کار کردم و تقریبا همه نیازهام برطرف میشده
الان دلیل راه اندازی زبیکسم این هستش که میخوام تو لایه Application و سرویس ها مانیتورینگ عمیق تری داشته باشم.
برای مثال سرور RTMP لایو استریمی دارم که میخوام بدونم چند نفر همزمان روی nginx و ffmpeg اون دارن لایو استریم من رو نگاه میکنن یا سرور دیگه که دارم میخوام بدونم تعداد کانکشن های mySql من چند تا همزمانه یا slowquery هامو تشخیص بدم و بهینه کنم و و و و …
از سورس های github و share.zabbix یک سری تمپلیت که مناسب زبیکس سرور من 4.2 بود رو دانلود کردم و فایل های xml رو import کردم و به هاست هام دادم . یه تعداد فایل دیگه هم همراهشون هست که سوالم اینه که اینارو باید کجا قرار بدم و کانفیگ کنم تا راه اندازی بشن ؟!
فایل های sh، فایل های .conf و فایل stat و … لطفا بهم کمک کنید اینارو بدونم ساختارشون تو زبیکس چطوریه و چی باید کجا قرار بگیره.

1 Like

سلام دوست عزیز
زمانی که از github یا هر جای دیگه ای فایل های مورد نیازتون رو دانلود میکنید در بیشتر مواقع همراهشون یه فایل readme هست یا رو خود سایت توضیح داده که مراحل مانیتورینگ به چه ترتیبیه

معمولا فایل های موجود باید در مسیر های مشخص روی سرور زبیکس یا agent گذاشته شه.

1 Like