ارسال اس ام اس فارسی

با سلام و وقت بخیر.
یه مشکلی که من اخیرا با اون مواجه شدم ارسال اس ام اس فارسی از طریق gsm ایی که با zabbix ارتباط داره،دوستان کسی با این مشکل مواجه شده؟

با سلام.
اطلاعات بیشتری لازمه که بگید. از قبیل نسخه زبیکس شما، سیستم عامل آن، مدل gsm ، پروتکلی که برای ارسال استفاده میشه و …
ارسال متن فارسی با تعداد کارکتر کم امتحان کردید؟

سلام.
نسخه Zabbix 3.2.8 هست، سیستم عامل Centos7 ، مدل جی اس ام Wavecom Fastrack M1306B هست که از طریق پورت usb به سرور زبیکس متصل است،بله تعداد کارکتر کم هم تست شده متاسفانه جواب نداده

ارسال SMS به انگلیسی رو انجام میده؟‌
اگر امکان داره یه تصویر از action یی که تعریف کردید و همچنین محتوای SMS فارسی ای که ارسال می کنه بفرستید. شاید مشکل مربوط به Encoding باشه. باید ببینیم که آیا دیتابیس زبیکس نمی تونه فارسی رو متوجه بشه و اون رو درست ذخیره کنه یا اینکه gsm کاراکتر ها رو متوجه نمی شه. بنابراین چک کنید ببنید که آیا دیتابیس زبیکس رو با UTF8 ایجاد کردید یا نه.

سلام بله،sms انگلیسی ارسال شده،gsm هم با نرم افزار دیگری تست شده sms فارسی ارسال می کند.
تو دیتا بیس زبیکس این کامند character-set-server=utf8 اضافه شده،خود زبیکس هم از طریق تلگرام ارسال پیام فارسی انجام میده.

من خیلی بررسی کردم ولی تقریبا هیچ کس با مشکل شما در زبیکس مواجه نشده. ولی یه لینک پیدا کردم که شاید بتونه به شما کمک کنه. اگر مشکل برطرف نشد می تونیم با هم به صورت Remote روی سیستمتون مشکل رو بررسی کنیم.

https://www.zabbix.com/forum/showthread.php?t=10367