ویژگی های جدید در زبیکس نسخه ۳.۴ - بخش اول

با سلام خدمت همه دوستان

در این پست قصد دارم یکی از ویژگی های مهمی که در زبیکس نسخه 3.4 اضافه شده رو توضیح بدم. اگر خدا یاری کنه در پست های بعدی حتما راجع به تمام ویژگی های جدید این نسخه از زبیکس توضیح خواهم داد.

داشبوردهای جدید:

یکی از مهمترین بخش‌هایی که به زبیکس نسخه ۳.۴ اضافه شده بخش داشبورد هستش که به صورت کلی تغییراتی داشته. به این شکل که از این به بعد شما می‌توانید به جای استفاده از یک داشبورد چندین داشبورد ایجاد کنید و به هر شکلی که می‌خواهید اونها رو طراحی کنید.

بنابراین از نسخه ۳.۴ به بعد هر کاربری می تونه داشبورد خاص خودش رو داشته باشه و حتی می تونه اون رو با کاربران دیگه Share کنه.

در این نسخه Widget هایی به داشبورد زبیکس اضافه شده که هر کدام از آن‌ها جذابیت های خاص خودشون رو دارند. از این طریق و با اضافه کردن Widget در صفحه داشبورد می‌توانید گزارش‌های متنوعی رو برای خودتون ایجاد کنید.

به عنوان مثال یکی از این Widget ها که در زبیکس ۳.۴ اضافه شده تحت عنوان Map navigation tree قابل استفاده است. از طریق این Widget شما می تونید نقشه هایی رو که به صورت تو در تو ایجاد کردید در یک نگاه و بصورت سلسله مراتبی مشاهده کنید و تعداد مشکلاتی که در هر کدام از نقشه ها ایجاد شده رو جلوی اسم اون نقشه ببینید.

علاوه بر این در صورتی که این Widget رو با Map widget لینک کنید به یک تصویر فوق‌العاده جذاب می رسید. به شکلی که در صورت کلیک کردن روی اسم هر نقشه در Map navigation tree نقشه متناظر آن در Map widget نمایش داده می شه.

در پست های بعدی در رابطه با بقیه ویژگی هایی که در این نسخه به زبیکس اضافه شده صحبت خواهم کرد.

2 Likes

تشکر از توضیحات جامع شما.
امکان جالبیه که اضافه شده. با استفاده ازش میشه از زبیکس خیلی راحتتر و جامعتر استفاده کرد.
به خصوص Map navigation tree که از طریقش میشه نقشه های کاملی رو به خصوص در گستره‌های پهناور، مثلا در سطح کشوری داشت. با این کار مسئول مربوطه میتونه تو یه نگاه وضعیت سیستم رو بررسی کنه.

آرش جان ممنون از لطفت :slightly_smiling_face:

باید این نکته رو هم اضافه کنم که از این طریق شما می تونید مانیتورینگ کل به جزء رو به بهترین شکل ممکن انجام بدین و با دسته بندی مناطق به گروه های بزرگ تر مدیریت خطاها و مشکلات رو خیلی سریعتر و بهتر انجام بدین.

1 Like