وب مانیتورینگ در زبیکس و عدم نمایش مقادیر واقعی

سلام . وقت بخیر
میخام با استفاده از زبیکس چندتا وب سایت رو مانیتور کنم.اما مشکلی که دارم اینه که با اینکه وب سایت خیلی جاها مقداری غیر از 200 برمیگردونه و خیلی جاهام داده ای برنمیگردونه اصلن و قطعه. اما زبیکس متاسفانه دقیق نمیشون نمیده مقادیر رو و بازه ی یک ماهه رو کاملا 200 نشون میده. میخام بدونم راهی هست که زبیکس داده های دقیق رو نشون بده ؟
با تشکر

سلام
شما وقتی از گراف های زبیکس استفاده می کنید باید بدونید که بازه های زمانی بیش از ۲ ساعت رو از جدول Trend به شما نشون می ده. سوال من اینه که آیا در بازه های زمانی کوتاه مثلا یک ساعت هم همین مشکل وجود داره یا نه؟

سلام . نه . توو یک ساعت مقادیر درست نشون داده میشه .
اما در مورد کدهایی که از یک وب سایت دریافت میکنه منطقی نیست که میانگین نشون بده . مثلا یه بازه ی طولانی رو ۳۵۰ نشون میده . و وقتی اون بازه رو باز میکنیم میبینیم که ۵۰۰ و ۲۰۰ بوده .
یا خیلی جاها مقداری از سایت دریافت نشده اما بازه ی یک ماهه رو کاملا ۲۰۰ نشون میده .
ممنون از توجهتون…

بله حرف شما از یک جنبه که کد حاصل از بررسی صفحات وب نیازی به گرفتن Average نداره درسته ولی نکته اینجاست که زبیکس به صورت پیش فرض نمی دونه که Average گرفتن از کدوم آیتم درسته و از کدوم آیتم نادرست بنابراین رفتار ثابتی رو با انواع مختلف آیتم انجام میده.
از طرف دیگه وقتی شما می خواهید مقادیر مربوط به یک آیتم رو در یک گراف و در بازه های زمانی طولانی مثلا یک ماهه ببینید با فرض اینکه اون آیتم هر ۶۰ ثانیه یک بار در حال بررسی شدن هستش عملا گراف شما بسیار سنگین می شه و شاید حتی غیر قابل استفاده. بنابراین مشاهده ریز اطلاعات در یک بازه زمانی طولانی از روی گراف از نظر طراحی نرم افزار و تجربه کاربری هم مشکل داره.

اما راه حل چیه؟
۱. استفاده از History آیتم در بخش Latest Data
2. استفاده از Customized UI توسط Zabbix API