استفاده از مدلهای خاص گراف

سلام
میخوام ببینم آیا راهی هست بتونیم خودمون گراف خاص خودمون رو توی زبیکس داشته باشیم . مثلا من میخوام برای یک سرویس دما یا دور موتور رو به مدل کیلومتر شمار (gauge) داشته باشم یعنی گراف من از نوع عقربه ای مثل شکل زیر باشه . این کار شدنی هست یا نه . اگر نه چه راهکاری میتونید پیشنهاد بدین ؟

graph

بله مهندس جان از چند طریق این راه امکان پذیره :

۱. ساده ترین راه استفاده از گرافانا است ( Grafana ) که یه پلاگین خاص زبیکس داره. اگر توی google image جستجو کنید حتما عکس های مربوط به این سیستم رو می بینید که با زبیکس یکپارچه شده و گراف های فوق العاده ای رو براتون تولید می کنه از جمله همین گیج هایی که نیاز دارید. من پروژه های زیادی رو با این سیستم راه اندازی کردم و می دونم که خیلی خوب کار می کنه و از کار کردن با اون لذت می برید. دموی گرافانا +‌ زبیکس هم توی سایت گرافانا وجود داره که البته باید با vpn بهش دسترسی پیدا کنید.

۲. راه دوم یکم سخت تره و اون استفاده از API های زبیکسه. به شکلی که در صورتیکه Developer هستید و یا اینکه در مجموعه شما Developer وجود داره می تونه از طریق ارتباط با زبیکس گراف ها و گزارشات مختلفی رو تحت وب براتون ایجاد کنه که توی این حالت هیچ محدودیتی ندارید.