بهترین دیتابیس برای زبیکس

سلام .
من تجربه نصب زبیکس با دیتابیس های mysql و Postgresql و اوراکل رو دارم. با همه اینها هم کار کردم . توی سرور های Oracle خوبیش اینه که محدودیتی در حجم نداشته و ‍پردازش رو به خوبی انجام میده .
اما اگر بخواهیم دیتابیس زبیکس روی خود سرور زبیکس باشه بین mySQL و PostgreSQL کدوم دیتابیس پیشنهاد میدید که بتونه با حجم زیاد اطلاعات هم به خوبی کار کنه .
من سروری دارم که با ۶۰ گیگ اطلاعات روی mySQL کار میکنه ولی به نظر میاد داره نفسهای آخرش رو میکشه . دنبال راهکار بهتری میگردم . ضمن اینکه این دیتابیس الان خیلی کند شده و بازگزاری صفحات زبیکس رو هم کند کرده

در کل بهترین راهکار برای تیونینگ کردن دیتابیس چیه ؟! اینطور که به نظر میاد تعدادی از تیبل های زبیکس اصلا ایندکس ندارن .

با سلام.
بهترین پیشنهاد PostgreSQL است همانطور که در سایت زبیکس هم این پیشنهاد داده شده. PostgreSQL یکی از قدرتمندترین دیتابیس ها به حساب میاد بطوریکه بسیاری از قابلیت های آن با اوراکل یا SQL Server مقایسه میشود. برای تیونینگ در مرحله اول شما باید تنظیمات مربوط به دیتابیس رو که در فایل Config هر دیتابیس وجود داره بررسی کنید و متناسب با منابعی که سیستم در اختیار دارد اونا رو تغییر دهید. همچنین در مباحث پیشرفته تر از قابلیت هایی نظیر Partitioning و Clustering و … میتونید استفاده کنید.

ممنون . در خصوص tunning کردن زبیکس و دیتابیس آن راهکار و لینکی پیشنهاد میکنید؟ من الان دو تا سرور دارم یکی با mySQL و یکی با Postgresql هر دو حدود 50 گیگ حجم اطلاعاتشون هست . اما باز کردن صفحات زبیکس مخصوصا روی PostgreSQL باکندی مواجه است که به نظر من به دلیل ایندکس نبودن دیتاببیس است .
از انجا که تخصص من دیتابیس نیست نتونستم راهکار مناسبی برای رفع این مشکل پیدا کنم . ممنون میشوم در این خصوص راهنمایی کنید .

با تشکر
امید حسینی

سلام البته در Postgresql دیتابیس ایندکس هستش و در صورتی که در زمان نصب از فایل های زبیکس برای مقداردهی اولیه استفاده کرده باشین خودش تمام جداول حساس رو ایندکس می کنه. تو این حالت اگر که حجم اطلاعات زیاد هست بهترین گزینه پارتیشن کردن دیتابیس هست.