راه اندازی زبیکس به صورت دمو بر روی Laptop

سلام .
من به واسطه کاری که دارم میخوام این امکان رو داشته باشم که بتونم یک سرور زبیکس به صورت مجازی با دیتای مشابه دیتای واقعی روی سیستم خودم داشته باشم که برای نمایش آن به صورت دمو امکان داشته باشه .
برای بعضی از آیتم ها میتوان از رندم استفاده کرد . اما برای سایر آیتم ها برای اینکه به صورت واقعی در بیاد بهتره مقادیر حقیقی داشته باشیم .
از آنجا که با Clone گرفتن از یک سرور در محیط واقعی نمیتوان سناریو را پیاده سازی کرد اگر دوستان برای انجام این کار راهکاری دارند ممنون میشوم به من اطلاع بدهند .
ایتمهای مورد نیاز
1- دما و رطوبت
2- وضعیت Template کامل سرور ویندوزی
3- ضعیت Template کامل سرور لینوکسی
4- وضعیت پایگاه داده mySQL
5- وضعیت سرویس وب nginx و Apache
6- وضعیت UPS با استفاده از SNMP
7- وضعیت پورت iLO
8- پورت مانیتورینگ
9- ESX Monitoring

گفتی است این مقادیر وقتی Laptop روشن باشه مقدار تولید کنند کافی است . اما میخواهم به صورت زنده هم در دسترس باشند .

به نظرم شاید راحت‌ترین راه حل استفاده ماشین مجازی باشه. یعنی شما می تونید به غیر از مورد ۱، ۶ و ۷ از ماشین های مجازی استفاده کنید.
ضمنا نیازی نیست که هر کدوم از موارد ماشین مجازی مجزا داشته باشن شما می تونید سرویس های لینوکسی رو با خود لینوکس توی یه ماشین و سرویس های ویندوزی رو توی یه ماشین دیگه تقسیم کنید و مانیتور کنید.

اگر کسی برای موارد ۱و ۶و۷ راه کاری داره منم خوشحال میشم بدونم.

ممنون از پاسخ . الان دقیقا از همین روش دارم استفاده میکنم . سیستم اصلی که مک هست وسرور زبیکس که لینوکسه . یک VM به عنوان ویندوز هم دارم . البته اینجوری باید دو تا ماشین مجازی همزمان روشن کنم .
در خصوص دما از کامند lm_sensor بر روی لینوکس که دمای پردازنده را نشان میدهد میتوان استفاده نمود . بر روی MacOS هم میتوان از دستور istats استفاده نمود که مقدار دما را با استفاده از UserParameterمیتوان به سمت زبیکس سرور فرستاد .
در خصوص IPMI و UPS هنوز راهکار مناسبی پیدانکرده ام

اگر مانیتورینگ سخت افزار مورد نظر شماست، به جای IPMI از WBEM میتونید استفاده کنید. ولی اگر پورت IPMI را در نظر دارید با یک جستجو در اینترنت میتونید شبیه سازهایی رو برای اینکار پیدا کنید.

در مورد WBEM میشه یه کم بیشتر توضیح بدید ؟

WBEM روشی است برای مدیریت و جمع آوری اطلاعات از اجزا مختلف سیستم که بر پایه استاندارد CIM عمل میکنه. در ویندوز آنرا با نام WMI می شناسیم. در سرور ESX به صورت پیش فرض WBEM Provider وجود داره که شما میتونید وضعیت سخت افزاری سرور رو مانیتور کنید. برای این کار با استفاده از برنامه نویسی یا اسکریپت نویسی میتونید مانیتورینگ رو برای زبیکس فراهم کنید. به عنوان مثال با پایتون شما کافیه ماژول pywbem رو نصب کنید و اسکریپت رو بنویسید و با استفاده از یوزری که روی ESX دارید شروع به مانیتورنگ کنید. برای اطلاعات بیشتر درباره WBEM میتونید به لینک زیر مراجعه کنید.

https://www.dmtf.org/standards/wbem