مانیتور cpu و رم روتر ها سیسکو

سلام و خسته نباشید

من میخواستم روتر ها سیسکو رو مانیتور کنم
روتر های که ما داریم دارای ورودی E1 هستش
و میخواستم ترافیک ورودی E1 رو چک کنم

ی مثله دیگه اینکه نتونستم CPU و Memory روتر ها و سویچ هامو مانیتور کنم اگر امکانش هست ی راهنمایی کنید منو تا مشکلم برطرف بشه

خیلی ممنونم از سایت خوبتون

سلام
شما برای مانیتور کردن روترهای سیسکو خیلی راحت فقط کافیه از Template های آماده زبیکس استفاده کنید خودش تمام Interface ها رو شناسایی می کنه و مانیتورشون می کنه

نکته بعدی اینکه برای مانیتور کردن cpu , memory باید بر اساس مدل روتری که دارید OID های مربوط به CPU, Memory رو از سایت سیسکو پیدا کنید و آیتم اون رو بسازید. البته اگر به آدرس share.zabbix.com مراجعه کنید می تونید از Template هایی که کاربرای زبیکس توی دنیا برای این کار طراحی کردن هم استفاده کنید.

با سلام

خیلی ممنونم از راهنمایتون
مشگل اصلی من تو بحث interface ها تو این مثله است که من میخوام E1هارو مانیتور کنه که متاسفانه این کارو انجام نمیده
کار اصلی که میخوام انجام بده تعداد تماس های ک روی هر E1 دارم رو نمایش بده
که این گراف رو من روی 2 تا نرم افزار مانیتورینگ دیگه گرفتم ولی روی zabbix نتونستم این کارو بکنم
میزان بار روی هر interface رو نمایش میده ولی تعداد تماس روی هر interface معلوم نیست. Templets هم برای E1 هم توی share.zabbix یکی بود که اون هم تعداد تماس رو نمایش نمیداد.
بابت memory , cpu هم خیلی محبت کردید راهنماییهاتون عالی بود حتما اگر به مشکلی برخوردم ازتون سوال میپرسم.

با تشکر

اگر روی مانیتورینگ های دیگه تونستید تعداد تماس های روی E1 رو مشخص کنید پس حتما یک OID برای این کار وجود داره که می تونید خودتون به راحتی توی زبیکس تعریفش کنید.

علاوه براین اگر حتی نتونستید که از طریق snmp این کار رو انجام بدید می تونید از قابلیت SSH Monitoring استفاده کنید. یعنی به روتر SSH بزنید و با اجرای دستوری که تعداد تماس ها رو نشون می ده این اطلاعات رو دریافت کنید.